Koszty powstawania złotych i srebrnych monet | Mennica Polska

Bywa, że niektóre monety mają wartość niższą, niż koszt ich powstawania. Był taki moment w Polsce, że produkcja monety 5 groszowej, nie była zbyt opłacalna. Gdyż wartość metalu z którego była produkowana, znacznie przewyższała tę wartość. Można więc powiedzieć, że w skali ogólnopolskiej, było to nawet dość deficytowe przedsięwzięcie. Monety, które produkują i sprzedają mennice polskie, to głównie monety obiegowe, czyli takie, których używany na co dzień. Okazuje się jednak, że także inny rodzaj monet, jest tam tworzony. W mennicy Polska powstają także monety kolekcjonerskie oraz srebrne i złote monety. A także monety i medale okolicznościowe.

mennice polskie – Mennica Rosenberg

Mennice polskie – warunki działania mennicy

Nasze przedsięwzięcia ulokowane są w największych miastach Polski. Ponadto warszawskie przedsiębiorstwo – mennica polska, działa także w Szczecinie, Krakowie, Wrocławiu, czy Poznaniu. Najprościej rzecz ujmując, mennice to fabryki pieniądza, ale nie tego papierowego, a dokładnie monet. To fabryki, na których pracę przekłada się cena złotego i srebrnego bilonu. Mennica polska z racji charakteru obszaru działalności, jest firmą dogłębnie kontrolowaną poprzez odpowiednie organy państwowe. Przecież nawet jedna polska złotówka nie powinna powstać na czarno, wszystkie rzeczowo są wytwarzane w najoryginalniejszych odlewniach w mennicy.

Mennice polskie – gdzie kupić złote i srebrne monety?

Mennica Rosenberg

Ponieważ wytwarzanie pospolitych monet, to nie jedyna rola, której sprostać powinny polskie mennice. Kolekcjonerzy należycie znają monety okolicznościowe, które są bite z okazji jubileuszy narodzin genialnych naukowców. Takie monety hobbystyczne są produkowane między innymi przez mennice polskie jak mennica-rosenberg.pl.

Mennica Rosenberg to jednak dużo lepszego niż producent zajmujący się obróbką złota i srebra. To wieloletnia kultura bicia polskiej monety, która swoją bogatą historią sięga aż do czasów sprzed wieku.

admin

Blog, pressel page w jednym. Dodaj wpis, reklamę produktu lub usługi.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *