Zimowe szaleństwo w Borsku

Na wypoczynek wyjeżdżamy o różnych porach roku. Lipiec i sierpień spędzony we wsi Borsk nie będzie straconym czasem. Piękne Jezioro Wdzydzkie, Bory Tucholskie i rzeka Wda zapewnią urlopowiczom mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Jesiennie miesiące upłyną turystom na spacerach i wycieczkach rowerowych wśród drzew wystrojonych w wielobarwne liście. Miłośników darów natury przyciągnie do łowienia ryb i zbierania grzybów, których w okolicznych lasach jest zatrzęsienie.

Czy można tutaj przyjechać również zimą? Odpowiedź jest twierdząca. Wprawdzie nie będziemy mogli zażywać kąpieli w chłodnych wodach jeziora czy opalać się na piaskowych plażach. Czeka nas za to mnóstwo innych atrakcji – miłośnicy białego szaleństwa nie będą zawiedzeni. W odległości niecałych sześćdziesięciu kilometrów znajdują się różne ośrodki narciarskie – Wieżyca, Trzepowo, Przywidz czy Amalka. Dla narciarzy przygotowano zróżnicowane trasy: zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Dla tych, którzy gustują w jeździe na deskach także nie zabraknie miejsca, a dla potrzebujących urozmaicenia, przy niektórych ośrodkach przygotowano snowtubbing. Tłumacząc na język polski, określenie to oznacza aktywność polegającą na pokonywaniu specjalnego toru śnieżnego za pomocą opony. Dużo terenów znajdą dla siebie miłośnicy narciarstwa biegowego. W Borsku liczne szlaki przebiegające przez okolicę stają się wspaniałymi trasami. Przy okazji spalania kalorii można podziwiać piękne widoki jeziora Wdzydzkiego i Borów Tucholskich (➧https://pl.wikipedia.org/wiki/Bory_Tucholskie). Kolejnym sportem, który z powodzeniem można uprawiać w tym regionie jest łyżwiarstwo. Lodowisko co roku uruchamiane jest na nieopodal znajdującym się nieczynnym lotnisku. Ponadto specyficzny mikroklimat powoduje, że Jezioro Wdzydzkie szybko zamarza, tworząc na powierzchni grubą skorupę lodu. Zapewnia ona bezpieczne uprawianie łyżwiarstwa. Korzystając z tej formy rozrywki trzeba jednak zachować dużą przezorność – ślizgać się w miarę blisko brzegu i przy odpowiednio niskiej temperaturze. Całość uzupełnią organizowane kuligi połączone z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Kulig urozmaicony jest oświetlającymi drogę, zapalonymi pochodniami, co potęguje wrażenia. Dzieciom i rodzicom spodoba się wycieczka do lasu, gdzie śledzić można pozostawione przez zwierzęta ślady na śniegu. Zabawa w odgadywanie, do kogo należy napotkany właśnie trop nie tylko uprzyjemni czas całej rodzinie, ale także poszerzy wiedzę każdego uczestnika. Nieporównywalną rozrywką pozostanie także bitwa na śnieżki i tradycyjne lepienie bałwana, co może być niewykonalne w mieście.

Przy tak ciekawym i miłym sposobie spędzania czasu nawet nie zauważymy, jak szybko upływają godziny. Dobrze rozwinięta baza gastronomiczna i noclegowa (➧) zapewni solidny odpoczynek i zregeneruje utraconą energię. Liczne hotele, hostele, pensjonaty czy kwatery prywatne oferują komfortowe warunki wypoczynku. Z pewnością każdy znajdzie co odpowiedniego dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>