Ruch wskazany – Wisła

Wakacje to czas, kiedy niektóre osoby marzą przede wszystkim o odpoczynku, jednak znajdą się również takie preferujące nieco bardziej aktywny tryb życia. Gdzie zatem warto się wybrać, aby się nie nudzić? Świetną propozycją może być Wisła, czyli jedno z najpopularniejszych górskich miast, w którym można uprawiać różnego rodzaju aktywności fizyczne.

Spędzanie wakacji w aktywny sposób to z pewnością świetny sposób na obraz udanych wakacji. Wybierając się jednak do Wisły zarówno w okresie zimowym, jak i letnim należy wcześniej sprawdzić, jak wygląda tutejsza baza noclegowa. W mieście tym znajduje się wiele pensjonatów, domków wczasowych, hoteli (w tym słynny hotel Gołębiewski), a także gospodarstw agroturystycznych, jednak warto co najmniej na kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem zarezerwować sobie jakiś pokój. Świetnym pomysłem może być wynajęcie uroczego lokum przez meteora (), znajdującego się w niewielkiej odległości od stoków, gdyż wysoko w górach można bardzo ciekawie spędzić czas.

Od wiosny do jesieni na turystów czekają liczne szlaki turystyczne, zarówno te piesze, jak i rowerowe. Wybierając się na taką górską wycieczkę, można nie tylko podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy, ale również wyciszyć się i odpocząć od miejskiego zgiełku. Jakie jeszcze atrakcje czekają latem na turystów w Wiśle? Przede wszystkim parki linowe, trasy rolkowe i nartorolkowe, aquaparki, korty tenisowe, ścianki wspinaczkowe oraz kręgielnie.

Bardzo ciekawym pomysłem mogą być również spływy kajakowe, które jednak wymagają pewnych umiejętności, a więc nie każda osoba może skorzystać z takiej opcji. Na terenie miasta mamy liczne ośrodki narciarskie, dzięki którym można pojeździć nie tylko na nartach, ale również na snowboardzie. Oprócz tego zimą można w tym mieście pojeździć na łyżwach, sankach czy też skuterach śnieżnych. Świetnym pomysłem może być również organizacja kuligu, który z pewnością okaże się świetną zabawą.

W Wiśle przez cały rok można liczyć na wiele interesujących przygód, które z pewnością umilą zarówno wakacyjny, jak i zimowy wypoczynek. W mieście tym każdy turysta znajdzie coś dla siebie i to niezależnie od upodobań wieku, a także kondycji fizycznej, tak samo jak w przypadku Zieleńca, o którym powstał już artykuł.

7 komentarzy

 1. no_name

  nie jestem pewien czy takowa ścianka jest w Wiśle…

  Odpowiedz
 2. VVeTo

  ja tam wolę atrakcje na stabilnym gruncie 😉 ale co kto lubi…

  Odpowiedz
 3. Alfred

  W Wiśle jest sporo atrakcji, ja akurat za wspinaczką nie przepadam, ale co kto lubi 😉

  Odpowiedz
 4. Mefisto

  A ja Wisłę lubię i za fajne ścianki i przyjazną atmosferę i przytulne noclegi :)

  Odpowiedz
 5. IzaBella

  Byłam w Wiśle podczas zawodów narciarskich, cudowne miasto :)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>