Przepiękne życie na południu Polski – Sromowce Wyżne

Sromowce Wyżne są miejscowością leżącą w województwie małopolskim, w Pieninach. Miejscowość ma znaczenie bardzo turystyczne, dzięki czemu do tego regionu zjeżdżają bardzo często turyści z okolicznych miejscowości, ale również całej Polski jak i z zagranicy. Należy pamiętać, że Sromowce Wyżne położone są w Pieninach i ze względu na to najlepszym momentem, żeby tam przyjechać jest oczywiście zima. Wtedy ruszają tutaj stoki narciarskie, dzięki którym będziemy mogli nauczyć się jeździć na nartach lub po prostu realizować to, co lubimy najbardziej.

 

W okresie letnim natomiast jest w okolicy Jezioro Czorsztyńskie, będące niczym innym jak zalewem powstałym w latach 90-tych. Bardzo dużo ludzi decyduje się na spłynięcie Dunajcem i zachwala sobie również taką formę atrakcji w tej miejscowości.

Baza noclegowa tej miejscowości jest bardzo duża pod względem ilości miejsc noclegowych [klik➪Meteor], dzięki czemu praktycznie zawsze znajdziemy tutaj jakieś lokum dla siebie. W czasie sezonu noclegi kosztują tutaj nie więcej niż 20 złotych za dobę w pokoju. Głównymi miejscami, gdzie przyjmują gości są agroturystyki, dlatego też pod względem standardów jakie są tutaj nie można narzekać.

W czasie sezonu zimowego ta miejscowość staje się naprawdę bardzo żywiołową wioską i daje dużo atrakcji. W okresie letnim można tutaj też znaleźć mnóstwo zajęć, takich jak chociażby uprawianie sportów wodnych na osławionym już Zalewie Czorsztyńskim. Wybierając się tutaj na wakacje powinniśmy pamiętać o wcześniejszym zarezerwowaniu miejsca noclegu, ponieważ lepiej się zabezpieczyć na okoliczność, gdyby tych miejsc zabrakło. Pakowanie się na wakacje zawsze jest znienawidzone przez wszystkich, ponieważ nigdy nie wiadomo co wziąć. Najlepiej podczas pakowania kierować się zasadą minimalizmu, dzięki temu zawsze będziemy mieli pewność, że wzięliśmy tylko rzeczy, które są nam niezbędne, a nie te, które myślimy że są potrzebne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>