Przegląd białogórskiej okolicy

Białogóra to mała nadmorska miejscowość, idealna do wypoczynku w ciszy i spokoju, co jest jej ogromnym atutem, jest również znana jako oaza Bałtyku właśnie dzięki małemu ruchowi, dużym plażom i dlatego, że jest tu idealna cisza. Jednak już w najbliższej okolicy znajdziemy głośne miejscowości, gdzie odbywają się imprezy, dyskoteki i wiele atrakcji.

Jedną z okolicznych miejscowości bardziej znanych są niewątpliwie Dębki, których plaża jest przecięta ujściem rzeki Piaśnicy [hasło: info Piaśnica], po której są organizowane spływy kajakowe i stanowi to niewątpliwie sporą atrakcję. Krokowa zaś, kolejna okoliczna miejscowość, jest znana z pięknego regionalnego muzeum i zespołu parkowo-pałacowego rodu Krokowskich, w którym można spędzić długie godziny i odpocząć na łonie natury. Karwia zaś to typowo imprezowy ośrodek nadmorski, znajdziemy tu wiele usług turystycznych, restauracji, klubów i dyskotek, jest to idealne miejsce do zabawy i imprezowania. Podobna do Karwi jest Jastrzębia Góra, która posiada jedną z najpiękniejszych plaż w całej Polsce, oddzielona od otwartego lądu klifami plaża robi ogromne wrażenie, a odpoczynek na niej to prawdziwa przyjemność. Jastrzębia Góra to również najdalej wysunięte na północ miejsce w Polsce, co symbolizuje obelisk „Gwiazda Północy”.

Idąc dalej na wschód, można zwiedzić Władysławowo, największy z wymienionych ośrodków turystycznych, znajdziemy tu całe mnóstwo atrakcji, muzeów, punktów widokowych czy bardzo popularną wśród turystów Aleję Gwiazd Sportu. Oprócz wyżej wymienionych miejscowości w okolicy jest też Gdańsk, Gdynia i Sopot – najpopularniejsza w Polsce multi aglomeracja, czyli popularnie zwane Trójmiasto oraz Wejherowo, Gniewino czy Łebę, która jest słynna dzięki swoim ruchomym wydmom i Słowińskiemu Parkowi Narodowemu, który przyciąga turystów z całej Polski.

Jak widać okolica jest bardzo ciekawa, a Białogóra może stanowić znakomite miejsce do odpoczynku, gdyż jest to bardzo cicha miejscowość, w której znajdziemy spokój, a niewątpliwym atutem tutaj jest baza noclegowa [hasło: noclegi Białogóra]. Białogóra jest znakomicie rozwinięta pod tym względem, znajdziemy tu liczne ośrodki wypoczynkowe oraz hotel przy stadninie koni, która cieszy się największym zainteresowaniem w całej Białogórze i jest to jeden z większych obiektów w miasteczku wraz z mini zoo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>