Nocowanie wśród… motyli

Polskie morze, jakkolwiek nie należy do najcieplejszych, a temperatura wody daleka jest od śródziemnomorskich ideałów, co roku przyciąga do siebie setki tysięcy turystów. Większość z nich wybiera znane nadmorskie miejscowości, ponieważ prócz typowej atrakcji – morza i kąpieli słonecznych – mogą tam również skorzystać z innych form rozrywki. We Władysławowie jest to na przykład słynne Muzeum Motyli, w którymi tysiące eksponatów czekają na zwiedzających.

Przyjemne z pożytecznym

Zawartość muzealnych gablot, tworzona od 1937 roku przez osobę prywatną, to ponad 6000 różnorodnych okazów zebranych na całym świecie. Na szczególną uwagę zasługują przepiękne motyle z Azji, w tym głównie z chińskich dolin, gdzie do tej pory istnieje kilkaset gatunków rezydujących wyłącznie w tym jednym miejscu. Odwiedzenie Muzeum Motyli we Władysławowie to doskonała okazja, by połączyć przyjemne – aktywne zwiedzanie – z pożytecznym – zdobyciem cennych informacji o tych niesamowitych owadach.
Wycieczka taka polecana jest nie tylko dla zorganizowanych grup: obozów, kolonii, wyjazdów firmowych i integracyjnych, ale przede wszystkim dla osób prywatnych. Zwiedzanie muzeum można swobodnie połączyć z dłuższym pobytem w miasteczku, gdzie bez problemu znajdziemy tanie i komfortowe noclegi Władysławowo, nierzadko z kwaterami mieszczącymi się w bezpośrednim sąsiedztwie muzeum.

Jednodniowa wycieczka?

Obecność muzeum jako swoistej atrakcji na turystycznym szlaku nadbałtyckim sprawia, że Władysławowo jest coraz częściej miejscem także jednodniowych wyjazdów. Turyści przyjeżdżają rano lub w środku dnia, spędzają kilka godzin na plaży, korzystają z bogatej oferty restauracyjnej miasta, a następnie wyruszają na popołudniowe lub wieczorne zwiedzanie, odwiedzając przede wszystkim właśnie Muzeum Motyli. Opcja jeszcze szczególnie atrakcyjna dla grup kolonijnych, które spędzają wakacje w pobliskich miejscowościach.
W przypadku bardziej zorganizowanych wyjazdów takie wycieczki trwają dłużej niż jeden dzień i obejmują także noclegi we Władysławowie: zarówno w hotelach, pensjonatach, jak i prywatnych kwaterach (zobacz tu – noclegi). Kilkudniowy wypoczynek nad morzem wraz z połączeniem aktywnego, intelektualnego zwiedzania to doskonała propozycja dla tych turystów, którzy z wakacyjnego urlopu chcą wrócić nie tylko ze wspaniałą opalenizną, ale również nową wiedzą.

3 komentarzy

  1. bogna

    a mnie brrr dreszcz przechodzi jak myślę o tych biedych motylkach nabitych na szpilki

    Odpowiedz
  2. Fifi

    6000 okazów do obejrzenia to świetne zajęcie w czasie brzydkiej pogody, a jak wiadomo nad Bałtykiem bywa różnie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>