Miejscowość nad dwoma jeziorami – Łagów

Łagów nazywają już od długiego czasu perłą ziemi lubuskiej, ponieważ jest przepiękną miejscowością położoną nad dwoma jeziorami. Jednak jeziora to nie wszystko. Leśna okolica, mnóstwo ciekawych wydarzeń kulturalnych w lecie oraz zabytki, to są rzeczy, które dały temu miejscu popularność.

Najchętniej odwiedzanym miejscem w Łagowie jest Zamek Joannitów. Najstarszy dokument potwierdzający istnienie miasta, który pochodzi z roku 1299 mówi właśnie o zamku. Natomiast panowanie Joannitów rozpoczęło się dopiero około 50 lat później. Został on przekazany pod ich panowanie od magrabów brandenburskich. Mury zamkowe są wzniesione z cegły i kamienia. Dzisiaj jest on przeznaczony całkowicie do zwiedzania.

W zamku znajduje się również wieża widokowa, z której widać przepiękny okoliczny krajobraz. Zwiedzanie zamku jest znakomitą lekcją historii architektury dla zainteresowanych, ponieważ znajdziemy tu gotyckie sklepienia krzyżowo żebrowe.

W Łagowie odbywa się wiele ciekawych wydarzeń, takich jak: Lubuskie Lato Filmowe, łagowskie spotkania trzech kultur, koncerty filharmoniczne, turnieje rycerskie na zamku, turnieje wędkarskie, zawody drwali i pokazy malarskie. Mówi się, że tu przez całe lato coś się dzieje. W każdy weekend odbywają się różnego rodzaju imprezy kulturalne.

Łagów to także miejsce często wybierane przez miłośników koni. Działa tutaj wiele dobrze rozwiniętych stajni. Oferują one całe wakacje w siodle wraz z noclegami i wyżywieniem dla dzieci i młodzieży. Można skorzystać tylko z pojedynczych lekcji jazdy, więc może to być świetny pomysł jeśli będziemy z dziećmi na wakacjach w Łagowie.

Możliwości noclegowe ] są bardzo szerokie, ponieważ jest to miejsce popularne ze względu na liczne zabytki i dużo ogólnopolskich wydarzeń, na które zjeżdżają ludzie z całego kraju. Łagów to również ciekawe miejsce na spędzenie wakacji. Można tu bawić się, wypoczywać i zwiedzać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>