Jastarnia

Jastarnia jest miejscowością położoną w atrakcyjnej, środkowej części Mierzei Helskiej. Oddalona od Helu zaledwie trzynaście kilometrów i dwadzieścia dwa kilometry od popularnego nadmorskiego kurortu – Władysławowa. Rezerwując wakacyjne noclegi w Jastarni wymagane jest minimum miesięczne wyprzedzenie ze względu na duże zainteresowanie tym miastem.

Zarówno na terenie miejscowośći jak i w jej okolicach zwiedzić można ciekawe miejsca oraz zabytkowe budowle. Większość ośrodków wypoczynkowych wyposażona jest w urządzenia służące do rekreacji i zabiegów zdrowotnych. Klimat półwyspu działa leczniczo na wiele chorób. Dodatkowo zawarty w powietrzu jod wspomoże układ oddechowy oraz wpłynie znacząco na poprawę samopoczucia. Świadectwem wielu wyzdrowień jest mieszczący się w Jastarni „ Dom Zdrojowy”.

Dla pasjonatów sportów wodnych idealną bazą wypadową będzie znajdujący się w mieście port. Już podczas II wojny światowej Jastarnia była głównym ośrodkiem szkoleniowym żeglarzy. Dziś jest świetnym miejscem dla każdego stylu pływania. Na stronie funwater.pl można odszukać wiele możliwości zabawy nad morzem. W tym sezonie szczególnie popularny był skimboarding. Sport ten polega na ślizganiu się po płytkiej wodzie na specjalnej desce. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych dla chcących uprawiać ten sport.  Przypomina on nieco surfing, jednakże jest dużo łatwiejszy do nauczenia się. Modna także stała się ostatnio atrakcja o nazwie parasailing. Polega to na tym, że uczestnicy korzystający z tej atrakcji są przywiązani specjalistyczną uprzężą do spadochronu, który ciągnięty jest najczęściej przez motorówkę. W taki sposób mamy możliwość uniesienia się na wysokość od 40 do 100 metrów. Lądowanie ma miejsce w wodzie.

Idealne warunki w Jastarni a także znajdująca się w pobliżu wypożyczalnia sprzętu sprawi, iż żaden turysta nie musi martwić się z powodu zapomnienia ulubionych gadżetów potrzebnych do uprawiania sportów wodnych. Tutaj wszystko zostało stworzone z myślą o wczasowiczach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>