Ełk – centrum kultury

Słowo „kultura” (łac. colere ‚uprawiać, dbać, pielęgnować, kształcenie’) może oznaczać wiele rzeczy. Jeśli jednak mamy na myśli bogatą ofertę różnorakich atrakcji, interesujących festiwali, premier filmowych i teatralnych, koncertów muzycznych i wielu, wielu innych, Ełk jest najlepiej pasującą definicją tego słowa.

Prawdziwe miasto można poznać po organizowanych przez niego wydarzeniach. Ełckie Centrum Kultury wywiązuje się z tego zadania znakomicie. Wystarczy spojrzeć na stronę internetową instytucji, aby przekonać się, że jest z czego wybierać. Możemy na przykład zapisać nasze pociechy (w wieku od sześciu do dwunastu lat) na „Morskie Wakacje” – tygodniowy turnus, podczas którego poznają uroki i tajemnice morza, poznają zasady bezpieczeństwa obowiązujące w wodzie, nauczą się wiązać węzły, wezmą udział w zajęciach ruchowych i rozwiną swoją kreatywność. Przygoda czeka! Dla fanów popularnego filmu „Gdzie jest Nemo?” przewidziano projekcję „Gdzie jest Dori?” z pocieszną, acz zapominalską rybką w roli głównej, która podbiła serca widzów. Bajka wyświetlana będzie w wersji z dubbingiem, a cena seansu to tylko kilkanaście złotych – wszystko z myślą o najmłodszych.

Jeśli natomiast cenicie sobie mistrzowskie poczucie humoru, nie może was zabraknąć na Mazurskim Lecie Kabaretowym „Mulatka”. W końcu nieczęsto można zobaczyć takie gwiazdy jak Łowców, Piotra Bałtroczyka, Waldemara Malickiego, Grzegorza Halama, kabaret Hrabi oraz kabaret pod Wyrwigroszem w jednym miejscu.

Miłośników dobrej muzyki ucieszy z pewnością fakt, że w lipcu odbywa się festiwal EFKA – wydarzenie, które promuje (między innymi) różne gatunki muzyki alternatywnej. Na scenie można podziwiać zespoły takie jak: Astrid Lingren (hardcore/punk), Jesus Chrysler Suicide (industrial rock/metal/punk), Plebania (punk reggae indian music) czy 1984 (nowa fala). Jest głośno.

Chcielibyście zatrzymać się w pobliżu Centrum Kultury? Nic prostszego – baza kwaterunkowa obfituje w korzystne propozycje, wystarczy wybrać odpowiedni nocleg, Przykładem jest Villa Eden, dz której dotrzecie do centrum dosłownie w minutę. Będziecie mieli zagwarantowany dostęp do bezpłatnego internetu, pokoi o wysokim standardzie i restauracji z wyborem dań z karty. Bliskość jeziora, dworca kolejowego i ruin zamku to dodatkowe atuty Villi. Niezapomniane chwile czekają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>