Dźwirzyno – atrakcje

Miejscowość ta słynie z najpiękniejszej szerokiej plaży, na której znajdują się drobne, złoto-białe ziarenka piasku oraz najczystsza woda przynależnego tam kąpieliska. Położona nad Kanałem Resko, gdzie łączy wody morza i jeziora Resko Przymorskie, jest jedną z najczęściej odwiedzanych nadmorskich miejscowości. Urokiem Dźwirzyna jest wybrzeże typu wydmowego osiągające wysokość 16 m. n.p.m.

Główną atrakcją dla turystów jest jezioro Resko Przymorskie, które w dawnych czasach było zatoką Bałtyku. W wyniku naniesień piasku, jezioro oddzielone zostało mierzeją. Szczególnym punktem, na który warto zwrócić uwagę jest dość nietypowe zjawisko nazywane kryptodepresją, występujące właśnie w tym jeziorze. Cechą charakterystyczną zbiornika wodnego są torfowiska i szuwary przybrzeżne. Nazywane również rajem dla żeglarzy i wędkarzy w sposób czynny odwiedzane jest przez turystów. Szeroki wybór wypożyczalni oferujący sprzęt wodny taki jak: kajaki, łodzie, żaglówki, rowery wodne, gwarantuje wygodę oraz komfort.

Kurort ten aspiruje do funkcjonowania jako czołowe, najczęściej odwiedzane miasteczko nad Bałtykiem. Jego lokalizacja – 12 km od Kołobrzegu z pewnością pozytywnie wpływa na jego popularność. Dodatkowo, powstaje tutaj bardzo wiele nowych miejsc: hoteli, pensjonatów, domów wypoczynkowych. Oferowane przez nich usługi są najwyższej jakości. Można przekonać się o tym dokonując rezerwacji noclegu w Dźwirzynie i odwiedzając tę miejscowość, której ludność oraz włodarze robią wszystko co w swojej mocy, aby zadowolić najbardziej wymagających turystów. Należy zwrócić uwagę także na powstały dla miłośników zdrowego trybu życia Ośrodek Sportu i Rekreacji, na który składa się m.in. hala sportowa, gdzie można pograć w piłkę nożną, ręczną, siatkówkę, koszykówkę, tenisa ziemnego i badmintona. Trybuny są w stanie pomieścić 450 osób publiczności. Na terenie tego obiektu znajduje się także siłownia, sala fitness, plac jazdy na wrotkach, skate park, mini golf, plac zabaw i ogród botaniczny. Planując swoje wakacje warto zwrócić uwagę na tę młodą, ale bardzo dynamicznie rozwijającą się miejscowość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>