Dlaczego nie Sejny?

Łódeczki, kajaczki, kontakt z żywą przyrodą – to wszystko czeka w Sejnach. Miasto to niewielkie, acz bardzo rozpoznawalne w całej okolicy, od wielu już lat przyciąga pewne liczby turystów – do tego, należą do nich nie tylko Polacy, ale również Litwini oraz inni. Nie ma się co dziwić – to jedno z najpiękniejszych miast, o niesamowitym uroku, nad świetnością którego wspólnie pracują dwa narody – Polacy i Litwini. Miasteczko sprawia niesamowite, kolorowe wrażenie, dzięki czemu odbieramy je jako bardziej sympatyczne i przyjaźnie nastawione do turystów. I tak jest w rzeczywistości. To właśnie w tym miasteczku najlepiej jest zdecydować się na pobyt, zorganizowany, a może samotny – wszak dużo różnych aktywności sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości.

Sejny są ciekawym miasteczkiem również pod względem historycznym, nie tyko wielonarodowym. Istnieją od kilku już wieków, a z ich obszarem związanych było wiele znanych rodów magnackich i nie tylko. Dzięki temu możemy dzisiaj podziwiać pewne pozostałości, których nie udało się zniszczyć Szwedom podczas jednej z trwających kilka wieków temu wojen polsko-szwedzkich. Niedaleko również jest do przepięknych jezior – w końcu jesteśmy na Podlasiu, a rejon ten obfituje w wodę, wodę i jeszcze raz wodę. Dla najbardziej leniwych zachęcającą opcją na pewno będzie możliwość plażowania nad brzegiem wody przez większość dnia, a może nawet całego urlopu? Tych, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek, na pewno zbyt długo na różne formy aktywności namawiać nie trzeba będzie – kajakarstwo, pływanie rowerkiem wodnym, może żeglarstwo albo wiele innych ciekawych możliwości – to wszystko jest w zasięgu rąk. Łącznie z możliwością oczywiście łowienia ryb z samego rana. Oczywiście wiele zależy od tego, jaki sposób spędzania swojego urlopu preferujecie. Może będzie to zwiedzanie ciekawych okolicznych miejsc, a może nawet bardziej zainteresowani będziecie poznawaniem innej, litewskiej kultury. Jeżeli pasjonujecie się historią, to wygląda na to, że również znajdziecie tutaj wiele ciekawostek dla siebie. Jaki by nie był cel podróży, gwarantujemy, że zdecydowanie odpoczniecie i będziecie ten czas zawsze wspominać bardzo miło. Baza noclegowa jest tutaj świetnie dopasowana do podróżnych, a noclegi w Sejnach należą do jednych z konkurencyjnych w okolicy. Na pewno każdy wybierze tu odpowiednie dla siebie miejsce do spania.

1 komentarz

  1. Jurek

    Malownicza, spokojna miejscowość, można pozwiedzać, spędzić czas aktywnie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>