Co warto wiedzieć o Wisełce?

Nie każdy, kto wybiera się nad morze, chce koniecznie przebywać w zatłoczonym kurorcie. Polskie wybrzeże cieszy się jednak tak wielkim zainteresowaniem w sezonie, że trudno znaleźć miejscowość, w której znajdziemy ciszę i spokój. Na szczęście, możemy na to liczyć w Wisełce. Jest to niewielka nadmorska wieś, położona w województwie zachodniopomorskim i administracyjnie podlegająca pod Wolin. Miejscowość jest na tyle kameralna, że nie ma tu nawet żadnego punktu informacyjnego dla turystów czy też biura podróży. Tutaj obowiązuje zasada „koniec języka za przewodnika” i wszystkiego dowiemy się po prostu od mieszkańców. Znajdziemy tu jednak bardzo bogatą bazę noclegową ➨. Liczne prywatne kwatery przyjmują gości i zapewniają im noclegi.

Wisełka posiada niewielką, dziką plażę, pokrytą przyjemnym, drobnym piaskiem. Droga do plaży prowadzi przez malowniczy las bukowo-dębowy, sosnowy zagajnik oraz wydmy. Jeśli udamy się szlakiem czerwonym na północny-wschód, zobaczymy latarnię morską Kikut ➨https://pl.wikipedia.org/wiki/Latarnia_Morska_Kikut. Kiedyś na wzniesieniu Strażnica znajdowała się wieża widokowa, która miała 12 metrów wysokości. Od 1962 roku jest tu jedynie w pełni zautomatyzowana latarnia morska, która nie jest niestety udostępniona do zwiedzania.

Po południowej stronie miejscowości znajduje się jezioro Wisełka. Dojdziemy do niego, skręcając w prawo za restauracją. Jezioro otoczone jest lasem i polami oraz ma łatwo dostępne, piaszczyste brzegi. Jeśli chcemy, możemy w nim wędkować. Najłatwiej złowić tu okonia oraz szczupaka. Możemy także wypożyczyć łódkę lub żaglówkę i popływać po jeziorze – wynajęcie sprzętu wodnego znajdziemy przy zejściu na plażę. Wisełka jest idealnym miejscem dla tych, którzy chcą pobyć nad morzem, ale obcować z naturą w ciszy i spokoju, a nie w tłumie turystów. Jest kompletnie inna niż typowe hałaśliwe kurorty. Jeśli jednak przez chwilę zatęsknimy za miejscem, w którym dużo się dzieje, możemy wybrać się na wycieczkę do oddalonych o około 10 kilometrów Międzyzdrojów. W nich warto przejść się po nadmorskiej promenadzie oraz molo, a także zobaczyć zagrodę pokazową żubra i odwiedzić muzeum figur woskowych oraz Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego. Jeśli zaś udamy się jeszcze o 10 kilometrów dalej od centrum Międzyzdrojów, będziemy mogli podziwiać świnoujską latarnię oraz fort Gerharda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>